Przyznaję, że jak miała 13 lat to tak nie potrafiłam…

Przyznaję, że jak miała 13 lat to tak nie potrafiłam…

1920 1381 admin

John Dewey powiedział kiedyś następujące słowa:

“If we teach today’s students as we taught yesterday’s, we rob them of tomorrow.”,

 (co na język polski oznacza) 

” Jeśli dzisiejszego ucznia, uczysz tak jak uczono Nas w przeszłości, okradasz go z przyszłości”

Jest to jeden z najbliższych mi cytatów, które kierują mną i moim rozwojem jako nauczyciela angielskiego… Nie wyobrażam sobie żeby edukacja miała się nie rozwijać wraz z rozwojem naszych dzieci oraz Nas samych… Dzisiejszy post będzie bardzo krótki, ponieważ chcę Ci pokazać w jaki sposób działa myślenie wizualne i w jaki sposób może ono rozwinąć umiejętności językowe Twojego dziecka (tego klasowego dziecka, oraz tego domowego 😉 )
 
Zanim jednak przejdziesz do nagrania, chciałabym abyś wiedział, że 
– moi uczniowie nigdy nie pisali u mnie na zajęciach testu ani kartkówki
– nie dostają zadań domowych
– nie uczą się niczego na pamięć (poza 3 tabelkami z czasownikami regularnymi – prosze o to żeby przyspieszyć proces wejścia do przeszłości w mówieniu)
 
Tak naprawdę, to na ten moment kwestionuje pewne JESZCZE nie zburzone edukacyjne mity, że język jest trudny i że trzeba się go uczyć na pamięć i że nigdy nie da się go nauczyć.  W tym nagraniu spotkasz się ze mną i moją uczennicą. Nagrałam Ci luźną rozmowę, podczas luźnego spotkania, w której zadaję najrózniejsze możliwe pytania i rozmawiam na różne, naprawdę trudne tematy dla dziecka, które ma dopiero 13 lat. To jest moja misja jako nauczyciela i misja mojej szkoły. Chcę aby dzieci, które kończą liceum były biegłe językowo. Chcę aby dostały fajną pracę i się w niej spełniały i nie chcę aby kiedykolwiek znajomość języka zatrzymała je przed pobijaniem świata! Na ten moment dostałam tylko jedną zgodę na nagranie, natomiast w najbliższym czasie mam nadzieję nagrać Ci takich wypowiedzi więcej. Szanuję decyzje moich uczniów i wiem, że za jakiś czas zgodzi się na to kolejna osoba. 
 
Jeśli mnie kiedykolwiek zapytasz o to czym dla mnie jest znajomość języka, to zawsze Ci odpowiem, że stylem życia. Stylem życia, który teraz jest Nam potrzebny w każdym aspekcie życia codziennego! Dzisiejsze dziecko wpada w świat angielskiego już czasami w wieku 5 lat. Przecież ono na ten moment poznaje świat z rodzicami nie tylko w granicach Polski. To jest dziecko, które zwiedza świat i tak samo chce się go uczyć i doświadczać, tylko żeby to zrobić potrzebuje języka! 

Zapraszam do nagrania!

Leave a Reply