Nazywam się Angelika Skotnicka. To ja 4 lata temu założyłam szkołę języka angielskiego Wallstreet Your English. Do tej pory zostałam również autorką książki „Masz Tę Moc”, stworzyłam własne wydawnictwo oraz wystąpiłam na znaczącej ilości konferencji, nie tylko z zakresu edukacji.

Dlaczego tak się stało, że postanowiłam zrezygnować z prac, które miałam do tamtej pory?

Czynników było wiele, natomiast głównym i tym, który nadal mi przyświeca było stworzenie miejsca edukacji na miarę ucznia z 21 wieku. Chcę, aby edukacja była czymś co poprowadzi Cię przez życie, a nie czymś smutnym i kojarzącym się z nudą.  Pomysł na szkołę miałam od 9 roku życia, jednak nie wszyscy wierzyli mi w to, że uda mi się to zbudować. Wypracowałam schematy oraz własną metodę nauczania, dzięki której zarówno my – nauczyciele jak i nasi uczniowie widzimy rozwój oraz zmianę zachodzącą zarówno na płaszczyźnie językowej jak i osobowościowej. Tutaj znajdziecie tylko nauczycieli o poziomie eksperckim, jeżeli chodzi o kwestię użycia języka. To Wy sterujecie procesem nauczania. To Wy nam pokazujecie nad czym mamy pracować podczas lekcji, dlatego zdecydowałam się na współpracę tylko z takimi ludźmi, którzy potrafią prowadzić zajęcia „in time”, co oznacza, że nauczyciel pochyla się nad tym zagadnieniem, które aktualnie lekko kuleje. Pochyla się nad nim na tej lekcji, na której problem zaistniał. Nie ma mowy o doczytaniu czegoś na kiedyś. Ma być to zrobione dzisiaj i teraz. Nasza szkoła jest dowodem na to, że American Dream funkcjonuje nawet poza granicami Ameryki.

Skoro Wallstreet mamy już omówione, to nadszedł czas na kolejną dzielnicę Nowego Jorku. Manhattan to takie miejsce gdzie spotyka się wielu ludzi. Znajdziesz tutaj naprawdę wszystko, dlatego nie bez powodu nazywa się go „The City”. Manhattan bardzo często opisuje się jako światową stolicę kulturalno- finansowo- rozrywkowo -biznesową. Moim Manhattanem są różne konferencje, na których pojawiam się jako Graphic Recorder czy też jak wielu mnie nazywa Graficzny Reporter. Podczas takich spotkań poznaję bardzo wielu ludzi, ale przede wszystkim bardzo dużo się uczę.  Uwielbiam wszystkie te spotkania oraz inspirujące rozmowy i to właśnie dzięki nim ja oraz nasza szkoła stajemy się częścią czegoś większego.

Kilka lat temu poleciałam w podróż życia do Nowego Jorku. Tam właśnie zrodziła się idea nazwy oraz tego jak to prowadzić, zaczęło się to bardzo niewinnie od zwykłej rozmowy w Central Parku. Dowiedziałam się wtedy, że jestem sztywna językowo i że mówię językiem, który jest mało naturalny. Byłam w szoku i dlatego właśnie postanowiłam swoim uczniom zafundować lekcje, które są oparte o naturalny język, które pozwalają im być sobą tylko po angielsku.
Główna metoda szkoły nazywa się iHUS – iHear- iUnderstand -iSpeak. Wykorzystujemy dziedzinę myślenia wizualnego oraz sketchnotingu. Wprawiamy ręce w ruch, po to żeby mózg nie miał czasu na nudę i to właśnie dlatego bazą naszych zajęć jest myślenie wizualne, a efekt końcowy to sketchnotatka. Więcej o tym możecie się dowiedzieć oraz obejrzeć nasze notatka, śledząc mój profil na IG angelika_skotnicka. Zapraszam Cię serdecznie, ponieważ instagram to jest ten zakątek internetu, gdzie mnie spotkasz najczęściej.

Po Manhattanie zapraszam Cię na Brooklyn, a skoro tutaj jesteśmy to najpierw musimy wstąpić do Deli po kawę i bejgla. Dopiero potem możemy ruszyć dalej w drogę. Jak zapewne wiesz… Bez kawy ciężko mi żyć 😉 Brooklyn to moje szkolenia, które prowadzę weekendowo. Zajmuję się prowadzeniem warsztatów z myślenia wizualnego dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Warsztaty te przeprowadzam nie tylko w Bochni oraz Krakowie, ale w całej Polsce. Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji się poznać, to mam nadzieję, że już wkrótce to nadrobimy. 

Central Park to mój osobisty czas wolny, który spędzam z rodziną, podróżując lub rysując albo czytając książki. Nie należę do osób, które bardzo często są na mieście, natomiast należę do tej grupy, która uwielbia czytać. Jeżeli wyjście na miasto, to zapewne z przyjaciółmi i najlepszymi pod słońcem przyjaciółkami. Wtedy najczęściej spotkasz mnie w Krakowie, Rzeszowie lub Warszawie 🙂 Jak tylko jestem w stanie, to wracam do tych miast. Z ogromnego sentymentu oraz powspominać cudownie spędzone tam chwile.

Już niedługo zabiorę Cię na dalszy spacer po moim Nowym Jorku. Na ten moment przygotowujemy kilka projektów, ale jeszcze teraz nie mogę Ci powiedzieć dokąd one nas zabiorą. Jestem pewna, że nie będziesz się nudził ani ze mną, ani z zespołem ludzi z którym pracuję, dlatego proszę uzbrój się w cierpliwość. Obiecuję, że na spacer pójdziemy razem jeszcze nie raz, a najlepiej jesienią, tak żebym mogła z parku zabrać pamiątkowego liścia 🙂

Miło Cię poznać i widzieć tutaj.

Leave a Reply